LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2024
LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ
SLÁVNOSTI 2024
HAMLET
Hamletov príbeh sa vždy odvíja rovnako a predsa len inak. Každý, kto k jednému z najslávnejších textov Shakespera pristupuje, zanechá v ňom niečo zo seba samého.

Na začiatku Hamleta stvoril Shakespeare otázku a do ticha za koncom jeho osobnej tragédie na nás čaká ešte viac otázok ako na začiatku. Otázky zrkadlia ďalšie otázky ... Hra nemôže nikdy skončiť, pretože stále nám dáva nové otázky. Ako odporovať zlu? Byť či nebyť? Čo robiť? Ako konať? Má vôbec zmysel konať?

Hamlet je fascinujúca hra svojou štruktúrou – je to naozaj da Vinciho kód – kde všetko so všetkým súvisí. Spája sa v nej politická tragédia s rodinnou, jedno ovplyvňuje druhé. Tragédia myslenia a činov. Mladý dánský princ sa vracia zo štúdií na pohreb svojho otca. Miesto na tróne a po boku kráľovnej ( jeho matky) už patrí jeho strýkovi. Kto je Hamlet? Precitlivelý rozmaznaný syn, či hĺbavý intelektuál alebo nezmieriteľný pomstiteľ? Náš Hamlet bude tak trochu aj hľadačom pravdy v dnešnej rozorvanej dobe. Ukazuje sa , že odhalenie krivdy a usvedčenie nie je to najťažšie, oveľa ťažšie je pri tom nestratiť sám seba.

Príbeh o šialenstve v šialenej dobe, ktorá nám veľmi pripomína dobu, v ktorej žijeme aj my. Kde leží hranica ľudského svedomia, odvaha postaviť sa zlu a sila vziať nápravu do vlastných rúk? Je možné zachovať si v špine čistý štít? A môže pritom prežiť láska ? Hra o tom, či je viac žiť ako len byť.......


Ľuboš Kostelný (Hamlet) získal ocenenie slovenských divadelníkov DOSKY v kategórii najlepší mužský herecký výkon sezóny 2021/2022.


Orientačná dĺžka predstavenia vrátane jednej prestávky cca do 23:30 hod.
OSOBY A OBSADENIE

Meno: Ľuboš Kostelný

Meno: Marek Majeský

Meno: Tereza Kostková
Meno: Henrieta Mičkovicová

Meno: Alexander Bárta

Meno: Barbora Palčíková

Meno: Adam Jančina

Meno: Tomáš Vravník

Meno: Norman Šáro

Meno: Martin Kochan

Meno: Jaroslav Kysel

INSCENAČNÝ TÍM

Meno: Ľubomír Feldek
Meno: Martin Hilský

Pavel Khek

Meno: Palo Andraško

Meno: Alexandra Grusková

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Ján Ševčík

Meno: Janka Zednikovičová

Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2024
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok