LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2023
LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ
SLÁVNOSTI 2023
ROMEO A JÚLIA
S istotou sa dá povedať, že Romeo a Júlia je najväčšou ľúbostnou tragédiou všetkých čias. Nebude náhoda, že sa k nej neustále vracajú aj iní autori, umelci a na jej pôdoryse stavajú diela nové. Čistá láska v akomsi nepriateľs-kom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať, pokiaľ tu bude živý, cítiaci človek.

Nesie v sebe nádej, nesie v sebe možnosť harmónie, možnosť odpustenia.To sú tie zásadné východiská, na ktorých režisér inscenáciu postavil, s nemilosrdným pohľadom na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nadstavuje zrkadlo.

“Náš príbeh sme chceli zasadiť kamsi na súčasné predmestie veľkého mesta. Niekde tam, kde minulosť rozdelila dve susedské rodiny. Našich Montekov i Kapuletovcov rozdeľuje okrem iného aj to, že každá z rodín žije v inej sociálnej bubline, obklopuje sa inými hodnotami. Všetci sme dnes priamymi účastníkmi rozdelenej, polarizovanej spoločnosti. Keby sme mali hľadať odpovede na otázky, čo toto rozdelenie spôsobilo, možno zistíme, že odpovede ani nie sme schopní. Že to, čo sme stratili je hlavne nadhľad a tolerancia. Aká je cesta z tohoto začarovaného kruhu? Snáď nová, minulosťou nezaťažená generácia. Generácia, ktorá pôjde za hlasom srdca bez predsudkov, ktorá svojich rodičov naučí odpusteniu. Hovorí sa, že na každom spálenisku raz vyrastie nová tráva. Bolestivé sú vždy straty nevinných a čistých ľudí. Možno je ich jediným a vyšším zmyslom pohľad na seba samých, na svoje vlastné nedostatky a zlyhania. A príbeh našej inscenácie Romea a Júlie sa práve o takýto pohľad pokúsil, “ hovorí o hre režisér Dodo GOMBÁR.


Predstavenie trvá cca do 23:35 hod.
OSOBY A OBSADENIE

Meno: David Hartl

Meno: Marcel Ochránek

Meno: Renáta Rundová

Meno: Vladislav Plevčík

Meno: Mária Schumerová

Meno: Sisa Sklovská

Meno: Marek Majeský

Meno: Soňa Norisová

Meno: Tomáš Turek

Meno: Tomáš Grega

Meno: Martin Varinský

Meno: Tomáš Vravník

Meno: Born to trick

INSCENAČNÝ TÍM

Meno: Jozef Kot

Meno: Dodo Gombár

Meno: Dáša Veselovská

Meno: Pavol Andraško

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Janka Zednikovičová

Meno: Ján Ševčík

Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2023
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok