LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2024
LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ
SLÁVNOSTI 2024
ROMEO A JÚLIA
Dá sa s istotou povedať, že Romeo a Júlia je najväčšou ľúbostnou tragédiou všetkých čias. Nebude náhoda, že sa k nej neustále vracajú aj iní autori, umelci a na jej pôdoryse stavajú diela nové. Čistá láska v nepriateľskom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať.

Nesie v sebe nádej, možnosť harmónie, možnosť odpustenia. To sú tie zásadné východiská, na ktorých režisér inscenáciu postavil. Pozrieť sa nemilosrdne na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nadstaviť zrkadlo.

“Náš príbeh sme chceli zasadiť kamsi na súčasné predmestie veľkého mesta. Niekde tam, kde minulosť rozdelila dve susedské rodiny. Našich Montekov i Kapuletovcov rozdeľuje okrem iného aj to, že každá z rodín žije v inej sociálnej bubline, obklopuje sa inými hodnotami. Mladý Romeo má so svojimi kamarátmi potrebu voľného neviazaného života, revolty, svoje názory tlmočí prostredníctvom kapely, kde prezentujú veľkú Shakespearovu poéziu v rockovom šate s hudbou Róberta Mankoveckého. Od svojich rodičov, nenachádza pre tieto svoje aktivity žiadne pochopenie. Ale ako to už býva, táto hudba priťahuje tých, od ktorých by sme to nečakali. Hlavne dcéru Kapuletovcov, krásnu krehkú Júliu. Príbeh poznáme. Mladí sa do seba fatálne zamilujú, ich láska vedie k dráme a konečne cez absurditu konca mladých životov k očisteniu ich predkov. Všetci sme dnes priamymi účastníkmi rozdelenej, polarizovanej spoločnosti. Keby sme mali hľadať odpovede na otázky, čo toto rozdelenie spôsobilo, možno zistíme, že odpovede ani nie sme schopní. Že to, čo sme stratili je hlavne nadhľad a tolerancia. Aká je cesta z tohoto začarovaného kruhu? Snáď nová, minulosťou nezaťažená generácia“, hovorí o hre režisér Dodo GOMBÁR.


Orientačná dĺžka predstavenia vrátane jednej prestávky cca do 23:30 hod.
OSOBY A OBSADENIE

Meno: David Hartl

Meno: Marcel Ochránek

Meno: Renáta Rundová

Meno: Vladislav Plevčík

Meno: Mária Schumerová

Meno: Sisa Sklovská

Meno: Marek Majeský

Meno: Soňa Norisová

Meno: Tomáš Turek

Meno: Tomáš Grega

Meno: Martin Varinský

Meno: Tomáš Vravník

Meno: Born to trick

INSCENAČNÝ TÍM

Meno: Jozef Kot

Meno: Dodo Gombár

Meno: Dáša Veselovská

Meno: Pavol Andraško

Meno: Róbert Mankovecký

Meno: Janka Zednikovičová

Meno: Ján Ševčík

Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2024
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok