LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2023
LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ
SLÁVNOSTI 2023
KLAMÁR JAGO - predstavenie 6. AUGUSTA o 15.30 JE ZRUŠENÉ

Vidíme sa na predstaveniach našej autorskej rozprávky v novej divadelnej sezóne v Stredisku kultúry BA Nové Mesto.
Termíny čoskoro zverejníme.


SHAKESPEARE S DEŤMILETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v projekte SHAKESPEARE S DEŤMI. Tento rok vstupuje projekt do svojho 6. ročníka a prinesie predstavenia aj do priestorov novej Eurovea 2, na námestie Eurovea za sochou M.R. Štefánika s výhľadom na Dunaj a do scény Hamlet a Komédie omylov na nádvorí Bratislavského hradu.
Shakespeare s deťmi, ktorý je primárne venovaný detskému divákovi, uvedie len počas festivalu aj autorskú hudobnú rozprávku KLAMÁR JAGO bez vstupného. Autorom je Róbert Mankovecký, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s tvorbou pre deti. Našou ambíciou je prebudiť záujem o Shakespeara už v detskom divákovi.

VSTUP NA PREDSTAVENIA PROJEKTU SHAKESPEARE S DEŤMI JE VOĽNÝ DO NAPLNENIA KAPACITY SEDENIA.LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI

PROGRAM tohtoročného festivalu bude viac než pestrý a už teraz si ho môžete pozrieť TU. 23. ročník otvoríme 4. júla derniérou inscenácie ROMEO A JÚLIA v réžii Doda Gombára. Ďalšou výnimočnou inscenáciou v programe festivalu bude HAMLET v réžii PAVLA KHEKA.
Festival uvedie aj ďalšie úspešné inscenácie DVAJA PÁNI Z VERONY a KOMÉDIA OMYLOV.
V Bratislave uvidíte aj minuloročnú premiéru pražských kolegov najtemnejšiu hru autora - MACBETH v réžii Jakuba Kroftu a magickú komédiu BOUŘE režisérskeho tandemu SKUTR.
Pokračujeme aj s našim projektom pre deti a ich rodičov - SHAKESPEARE S DEŤMI.

Predaj vstupeniek zahájime 4.4.2023.

Majitelia DARČEKOVÝCH POUKÁŽOK budú mať možnosť prednostného nákupu pred otvorením oficiálneho predaja, o čom ich budeme informovať mailom na adresu, z ktorej boli poukážky zakúpené.

Veríme, že spolu prežijeme opäť príjemné open air divadelné leto na hrade.


Vstup po začiatku predstavenia NIE JE MOŽNÝ !

Presnosť je výsada kráľov, dochvíľnosť dobrá vlastnosť našich divákov .
Ďakujeme , že chodíte na predstavenia včas , začínajú o 20.30 hodine a pripomíname, že po začiatku predstavenia presne vstup do nádvoria MOŽNÝ NIE JE !

Do hradného areálu sa dostanete pešo cez hlavnú bránu pri Národnej rade SR alebo cez garáž HRAD, pokiaľ prídete autom. Iné vstupy do hradného areálu môžu byť neprístupné.

Taktiež upozorňujeme, že predstavenia sú výhradne pre dospelých divákov. Nie je možné a ani vhodné brať na predstavenia deti do 10 rokov a vstup im nebude umožnený z dôvodu bezpečnosti, zvukových a svetelných efektov a obtiažnosti inscenácií. Deti srdečne pozývame na projekt SHAKESPEARE S DEŤMI.

Parkovanie v garáži HRAD - prosíme divákov, aby najprv svoje parkovné zaplatili v parkovacích automatoch, ktoré sú v garáži a potom sa presunuli s autom k rampe a neblokovali odchod divákom, ktorí už parkovné majú uhradené.


SHAKESPEARE S DEŤMILETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI oživia Bratislavu nielen večernými predstaveniami najväčšieho divadelného autora všetkých čias, ale prinesú svoj projekt SHAKESPEARE S DEŤMI aj do priestorov Eurovea námestie za sochou M.R. Štefánika s výhľadom na Dunaj, do sadu Janka Kráľa – scéna Othello a do dekorácií inscenácií na Bratislavskom hrade.POKYNY NA PARKOVANIE PRE DIVÁKOV LETNÝCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLÁVNOSTÍ

Parkovanie je v garáži HRAD (po ľavej strane cestou po Palisádach k hradu, je priamo pripojená k hradnému múru) – pozor nepomýliť si s parkovacím domom IPP. Vstup do garáže je štandartný, vyberiete si na rampe parkovací lístok a zaparkujete v garáži pre verejnosť. Z garáže použijete východ , ktorý smeruje k Reštaurácii hrad. Keď použijete tento východ, z podzemnej garáže vyjdete pri barokovej záhrade a prejdete pešo do nádvoria hradu. Pri odchode idete do garáže tým istým vstupom pri barokovej záhrade, kartou si odblokujete vstup do garáže. V garáži vyhľadáte obsluhu a preukážete sa parkovacím lístkom a vstupenkou z LSS a požiadate o divácku zľavu. Parkovanie do 4 hodín je 1,50 Euro za hodinu. Po prekročení tohto časového limitu platí už štandartný cenník garáže. Po odblokovaní lístku opustíte garáž.KDE HRÁME ?


Hráme: Nádvorie, Bratislavský hrad
GPS: 48.142323, 17.100245
Letné
Shakespearovské
Slávnosti 2023
Agentúra JAY production s.r.o.
Odeská 8, 821 06 Bratislava
www.wshakespeare.sk
shakespeare@wshakespeare.sk
Copyright © Agentúra JAY production s.r.o. | webdesign Graphic Solutions s.r.o.
Kontaktujte nás v prípade otázok alebo problémov s prezeraním našich stránok